Firma MEZGER GmbH je známa unikátnymi systémami šitia, ktoré u žiadneho svetového výrobcu zošívačiek nenájdete. Týmito produktami sú:

SLEPÉ ŠITIE MEZGER

SPONKOVACIE HLAVY MEZGER

KARTONÁŽNE UZATVÁRAČE A ŠIČKY KRABÍC

Kartonážne uzatvárače a šičky sa používajú na výrobu krabíc z plochých výsekov. Kartonážne spony nahrádzajú lepidlo a vďaka veľkej pevnosti spojov a odolnosti proti vlhkosti sú zošívačky krabíc vhodné predovšetkým pre ťažké krabice a obaly z vlnitej lepenky.

Ďalším segmentom aplikácií v tejto oblasti je uzatváranie už naplneného kartónu v expedícii pomocou uzatváračov krabíc. Samozrejmosťou je u nás možnosť dodania kompletného sortimentu pomôcok pre sponkovanie, akými sú napríklad vyťahovače spôn, pneumatické rozvody, zariadenie sponkovacieho pracoviska, kompresory pre sponkovačky a pod. Sponkovačky na kartóny pracujú so sponami zo širokého drôtu tak, aby pri zosponkovaní nedošlo k prerezávaniu vlnitej lepenky popr. kartónu.

  • zošívačka krabíc na uzatváranie horných klôp kartónu SLEPÉ ŠITIE MEZGER
  • zošívačky na uzatváranie obalov SLEPÉ ŠITIE MEZGER
  • zošívačka na zošívanie dna krabíc
  • šička bokov krabíc


STOJANOVÉ ŠIČKY KRABÍC A KARTÓNOVÝCH OBALOV


Stojanovú šičku si zvyčajne kupujú výrobné kartonážne firmy na malosériové výroby obalov z vlnitej lepenky. Sortiment MEZGER pokrýva potreby zošívania malých až stredne veľkých kartónov. Veľkoformátové zošívačky sú konštruované na zakázku podľa potrieb zákazníka.

  • zošívačka na zošívanie dna krabíc
  • šička bokov krabícUPEVŇOVACIE SPONKOVAČKY

Na rozdiel od kartonážných uzatváračov , sponkovačky slúžia k upevňovaniu popr. spájaniu materiálov (napr. drevených konštrukcií) pomocou sponiek v tvare U a ich nastrelovaním cez sponkovaný materiál a zakotveniu pomocou nožičiek do podkladovej vrstvy. Široký sortiment spôn a sponkovačov pokrýva najrozšírenejšia aplikácia z nábytkárskeho, drevárskeho a baliaceho priemyslu.

  • konštrukčné sponkovacie náradie napr. na zošívanie rámov okien a obrazov
  • sponkovačky na stavebníctvo
  • kartonážne sponkovačky na šitie obalových materiálov (napr. fixácia krabice k palete a pod.)

ŠIČKY NA ZOŠÍVANIE MATERIÁLOV

Kartonážne sponkovačky na šitie obalových materiálov (napr. ochranné rohy, kartonáž a pod.)

Zošívačky na zatváranie sáčkov