EKOLOGICKÉ VÝHODY ŠITIA

Šitie je jediný spôsob, ako ekologicky zaistiť kartón. Plasty (PP/PVC) obsiahnuté v lepiacich páskach alebo hotmeltové lepidla sú v prírode ťažko odbúrateľné.

NÍZKA CENA BALENIA

Vysoká stabilita kartónu, ktorú dodá zošívanie, umožňuje často používať slabší kartón, čo znamená lacnejšie balenie. Pri dôkladnom zaistení kartónu sponami môžete často prestať páskovať, čo šetrí ďalšie náklady a čas.

SILNÝ SPOJ

Vďaka hĺbkovému spojeniu všetkých klôp kartónu dochádza k mechanickému spolupôsobeniu častí, ktorému nemôže lepenie lepiacou páskou nikdy konkurovať.

TVAROVÁ STABILITA

Pevnosť spoja prináša tvarovú stabilitu krabíc, ktoré tak znášajú väčšie vertikálne zaťaženie. Zosponkované kartóny sa dajú naložit na paletu do väčšej výšky.

KVALITNÝ SPOJ VO VLHKU A CHLADE

Zošívanie odstraňuje všetky problémy lepiacich pások (nedobrá priľnavosť pri malom aplikačnom tlaku na kartón, pri aplikácii vo vlhkom prostredí a pri nízkej teplote). Výsledok zošívania je vždy 100%.

OPAKOVANÉ POUŽITIE KARTÓNU

Správne odstránená sponka umožňuje opakované použitie kartónu pri jeho minimálnom poškodení.

RÝCHLOSŤ BALENIA

Aplikáci pomocou sponkovačiek je rýchla a s minimálnym nárokom na zručnosť operátora.

ZAISTENIE PROTI KRÁDEŽI

Násilné otvorenie kartónu nevrátne poškodzuje kartón, ktorý sa dá dobre vizuálne skontrolovat na neoprávnené vniknutie. Náklady na nepozorované otvorenie/ zatvorenie kartónu odradí každého príležitostného zlodeja.